Słowem wstępu.

Zgodnie z jedną z definicji słowa dialog to: "szereg rozmów, negocjacji i innych działań mających doprowadzić do porozumienia między stronami konfliktu" słownik PWN lub też "rozmowa dwóch osób,..". Skąd więc nazwa PCDialog? Czyżby dało się nawiązać rozmowę z komputerem, po co to robić a w szczególności czego właściwie dotyczyć będzie ta strona? Jeszcze nie tak dawno wypowiedzi typu "CO?? Z komputerem chcesz rozmawiać? Komputer jest trochę za głupi, żeby z nim rozmawiać. Chyba ze binarnie będziesz do niego piszczał." były na porządku dziennym.

Tymczasem niewiele później czytamy " Google I/O w Sieci opisywany jest tylko na jeden sposób: Asystent Google przeszedł Test Turinga. " Czym zatem jest test Turinga "w skrócie, o jego zaliczeniu można mówić wtedy, gdy oprogramowanie (czy też maszyna) jest w stanie posługiwać się językiem naturalnym w taki sposób, by ludzki rozmówca nie był w stanie odróżnić jej w rozmowie od prawdziwego człowieka." Współczesny rozwój komputeryzacji, a następnie informatyzacji w tym SI (Sztuczna inteligencja (ang. artificial intelligence, AI)) jest coraz powszechniej wykorzystywany, a budowane często prototypowe jeszcze rozwiązania potrafią coraz więcej. Strona ta będzie ukazywała zmiany w rozwoju technologii okołoinformatycznych w szczególności języki programowania, podstawy robotyki, kinetyki, statyki, matematyki, technologii informatycznej oraz inne zagadnienia, z którymi nowoczesna technologia informatyczna jest związana. Chciałbym, aby treści zamieszczone na stronie PCDialog były ukazywane w sposób prosty, aby uczeń na poziomie szkoły średniej czy też nawet podstawowej był w stanie je zrozumieć i przyswoić. Ponadto znajdą się tutaj treści dotyczące kursów, które prowadzę z zakresu ECDL. Część informacji będzie dostępna wyłącznie po zalogowaniu i wyłącznie dla konkretnego użytkownika. Stronę tą mam nadzieję rozwijać przy czynnym udziale i zaangażowaniu swoich uczniów/studentów.


Założyciel strony

magister inżynier Andrzej Lidwin

Ukończyłem: Studia inżynierskie z zakresu Planowania Przestrzennego — Akademia Krakowska, studia magisterskie: specjalność: edukacja techniczno-informatyczna — Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, studia podyplomowe na AGH w Krakowie-elektronika stosowana, studia podyplomowe z projektowania baz danych oraz Zarządzania Środowiskiem opartym na ISO 14001 na Politechnice Krakowskiej.
Programuję głównie w Pythonie, ale znam C++ czy też PHP. Strony internetowe tworzę głównie w HTML, CSS oraz JavaScript. Często korzystam także z nowoczesnych technologii Framework, w tym: (Bootstrap). Pracowałem przez kilka lat z technologią GIS oraz rozwiązaniami firmy Autodesk typu AutoCAD.